Daha estetik ve daha uzun ömürlü alanlar için...

line
  • Değirmiçem Mah. Abdullah Çolakoğlu Cad.

  • Kevser Apt. No:5A Şehitkamil/Gaziantep

line

Spor zemin Kaplama çeşitleri

AnasayfaSpor zemin Kaplama çeşitleriSpor zemin Kaplama çeşitleri

Hem açık hem de kapalı alanlarda kullanılan spor zemin kaplamalarında, sağlıklı ve verimli bir şekilde spor faaliyetlerinizin sürdürülmesi için spor alanına göre uygun zemin seçimi son derece önemlidir.

Akrilik Spor Zemin Kaplamaları: istenilen renkte, kaymayan ve pek çok farklı hava koşullarından etkilenmeyen yapısı ile Basketbol, Voleybol ve Tenis sahalarınız için sert ve esnek zeminler oluşturabilir. Asfalt veya beton zemin üzerine 2-3 mm kalınlıkta uygulanabilir. Estetiktir, hijyeniktir, kaymazlık özelliği vardır, iklim koşullarına ve ısıl farklılıklara, yoğun yaya trafiğine ve kimyasallara karşı oldukça dayanıklıdır.

Spor zemin Kaplama çeşitleri

HBK Zemin Kaplama

Spor zemin Kaplama çeşitleri

Kauçuk Spor Zemin Kaplamaları : Sürekli kullanım için en ideal kaplama seçeneklerinden birisi olup, pek çok farklı spor dalları için uygun ve uzun ömürlüdür.


Poliüretan Spor Zemin Kaplamaları: Poliüretan kaplama beton yüzeylerde uygulanan, kolay temizlenebilen, sararmaz, aşınma direnci yüksek, etkili ve koruyucu zemin kaplamasıdır. Yerinde dökme olarak uygulandığından ek yer oluşturmaz. Bu nedenle kenarlarda seviye farkı yoktur. Özellikle top ile oynanan salon oyunlarında top için doğal bir hareket tarzı gösterir. Mat boyası sayesinde ışık yansımalarını tamamen önler. Ağır cisimlerin zemine yaptığı basınçtan etkilenmez. Poliüretan esaslı bir boya ile kaplandığından çizilme ve aşınmaya karşı son derece dayanıklıdır. Uygun bakım sistemleri uygulandığı takdirde uzun yıllar boyunca özelliğini kaybetmez.


Tartan Spor Zemin Kaplamaları: Tartan zeminler, esnekliği, darbe emiciliği, Uv dayanımı, ısıl farklılıklarında deforme olmayan yapısı, hijyenik ve çevre dostu olması, kolay temizlenebilmesi, kaymaz olması, yürüyüş konforu sağlaması gibi özellikleri nedeniyle tercih edilmektedir. SBR ve SBR+EPDM olarak iki farklı sistem uygulanabilmektedir.


Tartan Zemin (SBR) : Renkli ve ultraviyole dayanımlı SBR granüllerin poliüretan bağlayıcılarla karışımından elde edilir. Yerinde dökme uygulaması yapılarak, elde edilen karışımın demir oksit veya krom oksit yardımıyla renklendirilerek yapılan zemin kaplama sistemidir. İstenilen kalınlıklarda dökülebilen sistem, esnek ve su geçirgen olduğundan sporcu sağlığı için özellikle önemlidir.


Tartan Zemin (SBR+ EPDM) : İlk katman SBR kauçuk granüllerinden elde edilir. Poliüretan bağlayıcılarından elde edilmesinden sonra ikinci katman ise istenen renkte EPDM granülleriyle yine poliüretan bağlayıcılarla birlikte dökülerek hazırlanır ve sistem tamamlanır.

Akrilik Spor Zemin Uygulamaları

Yeni nesil teknolojiler ile daha uzun ömürlü ve daha estetik alanlar için profesyonel ekibimiz tarafından kusursuz bir Akrilik Spor Zemin Kaplama hizmeti sunuyoruz.

Spor Zemin Uygulamaları

Planlama hizmeti

Mülkünüzün doğal güzelliğini koruyarak spor alanınız için ideal bir yer seçmenize yardımcı oluyoruz.

Tasarım desteği

Her boyuttaki alanlarınız için ölçeklenebilir tasarım seçenekleri ile size özel çözümler sunuyoruz.

Özelleştirilebilir alanlar

Spor sahanıza veya yarım kortunuza özel bir tasarım veya logo ekleyerek tarzınızı yansıtın.

Minimum Maliyet

İnşaat maliyetlerini en aza indiren ve yatırımınızı en üst seviyeye çıkaran yenilikçi çözümler sunuyoruz.