Daha estetik ve daha uzun ömürlü alanlar için...

line
  • Sanayi Mah. 60095 Nolu Cd.

  • No:1 Şehitkamil/GAZİANTEP

line

Epoksi Antistatik Zemin Kaplama

Epoksi anti statik zemin kaplama, temizlenmesi kolay ve toz tutmayan bir zemin kaplamasıdır. Orta oranda mekanik mukavemeti ve kimyasal dayanımı vardır. Anti statik kaplamada statik elektrigin bakır baralar ile mevcut ortamda uzaklaştırılması hedef alınmıştır. Yüzey yarı pürüzlü veya tam pürüzlü hale getiren kaplama sistemidir. Kimyasal nitelikli bu kaplama ile zeminler hızlı ve dayanıklı bir şekilde oluşturulabilir.

Epoksi anti statik kaplama sistemi, tüm endüstriyel döşemelerde, hastaneler, elektrik fabrikaları, elektronik fabrikaları, otomotiv sektörü ve statik elektrikten etkilenmemesi istenen tüm yüzeylerde farklı renk seçenekleriyle istenilen iletken değerlerinde üretilebilir.

Uygulama yüzeyi sağlam olmalıdır. Yüzey en az 25 N/mm² basınç dayanımına ve en az 1,5 N/mm² pull-off test sonucuna sahip olmalıdır. Yeni betonun yaşı mevsimine göre en az 28 gün olmalı, beton yüzeyler en fazla %5-6 nem içeriğine sahip olmalıdır. Tüm gevşek, oynak parçacıklar yağ ve boya artıklarından, çimento şerbetinden arındırılmış olmalıdır. Geniş kırıklar ve hatalar önceden tamir edilmelidir. Beton yüzeyinde bulunan çimento kabuğu ve parlak şap, kumlama, çentme makinesi, elmas tamburlu silme makinesi, tahrikli taşlama gibi aletlerle temizlenip yüzey pürüzlendirilmeli ve silinmelidir. Sanayi tipi elektrik süpürgesi ile yüzeyin tamamı tozdan arındırılmalıdır. Kaplama yapılacak toprak ile temas halindeki beton yüzeylerin önceden su ve su buharı kesici izolasyonları yapılmış olmalıdır

Elektrostatik epoksi kaplamanın kalınlığının değişken olması iletkenliği etkileyeceğinden, pürüzlü yüzeyler kaplama yapılmadan önce mutlaka tesviye edilmelidir.

Düşük ısılarda, nemli ve ıslak beton zeminlerde uygulanabilir. Su buharı geçirgenliği yüksek olduğundan beton alt yapısındaki rutubet ve nemden etkilenmez. Isı direnci yüksek olup, U.V dayanımlıdır.

İletkendir

İletkendir

Mekanik dayanımı yüksektir.

Dayanıklıdır

Antibakteriyel

Antibakteriyeldir

Hızlı Uygulanır

Hızlı Uygulanır

Epoksi Zemin Kaplama

Spor Zemin Uygulamaları