Daha estetik ve daha uzun ömürlü alanlar için...

line
  • Sanayi Mah. 60095 Nolu Cd.

  • No:1 Şehitkamil/GAZİANTEP

line

Epoksi Mortar Zemin Kaplama

Epoksi Mortar kaplama kolay temizlenir yüksek oranda mekanik mukavemeti ve kimyasal dayanımı vardır. Yeni beton zeminlerde veya aşınmış, çukurlaşmış, zedelenmiş beton zemin yüzeylerini parlak, yoğun ve dayanımlı bir yüzey haline getirir. Kaplanan yüzeyi yarı pürüzlü veya tam pürüzlü bir hale getiren bir zemin kaplama türüdür. Kimyasal nitelikli bu kaplama ile zeminler hızlı, dayanıklı bir şekilde oluşturulabilir.

Epoksi Mortar Kaplama, çok bozuk yüzeyli beton satıhlarda, ağır araç trafiğinin ve yoğun kimyasal kullanımının olduğu yerlerde ağır sanayi ve yoğun trafiğe maruz kalan alanlarda kullanılmak üzere tasarlanmış bir kaplama sistemidir. Kalınlığı 0.8 mm den 20 mm ye kadar olan kaplama, tüm endüstriyel döşemelerde, kimyasal fabrikalar, elektrik fabrikaları, makine fabrikaları, otomotiv sektörü, tüm depolar ve ağır yüke maruz kalan tüm zeminlerde farklı renk tercihleri ile kullanılabilmektedir.

Bozuk zeminler düzleştirilmesinde ve toz tutmayan bir zemin elde etmek istendiği zaman kullanılan bu kaplama türü. Çukur ve düzlüğün yıprandığı zeminler, epoksi mortar zemin ile daha düz ve parlak yüzeyler elde edilir. Zeminin oluşumunda ki hız da büyük bir zaman kaybının önüne geçer. Yeni hazırlanmış yüzeyler ortalama yedi gün boyunca ağır yüklere maruz bırakılmaması gerekmektedir. Sürtünmeye ve darbeye yüksek derece de dayanıklılığı vardır. Su geçirmeyen yüzeyi toz tutmaz. Temizlemesinin kolaylığı da bilinmektedir. Hijyenik olması da tercihleri aynı noktada sabitler. Maliyet bakımından değerlendirildiğinde de daha ucuzdur. Kolay onarımı eposi mortar zeminlerin kullanımında da tercih sebebidir. Aşınmış ve aşınmaya meyilli tüm yüzeyler için kolay ve kısa yollu çözüme ulaştırır. Fabrikalarda, endüstriyel kaplamalarda, otomotiv sektörü içerisinde ve kısaca tüm ağır yük taşıyan zeminlerde kullanılmaktadır..

Epoksi mortar ile doldurulan çukurlar yada derzler şapa göre daha sağlam ve daha yapışkan olması sebebi ile üzerine gelecek olan epoksi boya uygulaması daha sağlam ve daha uzun ömürlüdür.

Kimyasal mukavemeti yüksektir.

Mukavemetlidir

Mekanik dayanımı yüksektir.

Dayanıklıdır

Antibakteriyel

Antibakteriyeldir

Sudan Etkilenmez

Sudan Etkilenmez

Epoksi Zemin Kaplama